Debiuty na GPW w czasie pandemii i kryzysu

Blok promocyjny Thu 31.12.2020 10:31:00
31
Dec 2020

Żyjemy w trudnych, choć niektórzy mówią – ciekawych czasach. Słowo pandemia odmieniane jest przez wszystkie przypadki i wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Również na rynki finansowe. Warszawska Giełda Papierów Wartościowych, jak mówi jej prezes Marek Dietl, w dobie koronakryzysu poradziła sobie bardzo dobrze. Jak podkreślił gość Radia Podlasie, to zasługa dużej zmienności jaką w tym czasie obserwowaliśmy.

Nie bez znaczenia dla takiego stanu rzeczy miał giełdowy debiut dużego gracza na rynku e-commerce, czyli Allegro.eu. Czy okres pandemii jest zatem dobrym czasem na debiuty? Zdaniem Marka Dietla, zależy to od kilku czynników, ale tak - jest to dobry moment na wprowadzenie spółki na giełdę, ponieważ inwestorzy wykazują niezwykły apetyt na giełdowe inwestycje. Pokazuje to przykład nie tylko wspomnianej spółki, i największego debiutu w niemal 30-letniej historii GPW, ale i wielu innych firm, które właśnie ten czas wybrały na początek swojej przygody na giełdzie.

Za sprawą debiutu Allegro.eu Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie znalazła się na podium europejskim - w III kwartale 2020 roku zajęła drugie miejsce w całej Europie w zakresie aktywności pierwotnych ofert publicznych.


MJi/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Marcin Jabłkowski

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.