Biała Podlaska

42. PPP: Lasek Pojednania ZDJĘCIA

13
sie 2022

42. Piesza Pielgrzymka Podlaska dotarła do przedmieść Częstochowy. Dziś, 13 sierpnia pątnicy pokonali etap z Przyrowa do Mirowa. Ostatni postój mieli w Lasku Pojednania, gdzie otrzymali błogosławieństwo od Ojców Duchownych Pielgrzymki.

Lasek Pojednania to miejsce gdzie pielgrzymom najpierw dziękuje kierownictwo pielgrzymki. Następnie pątnicy spotykają się z Ojcami Duchownymi, którzy udzielają im błogosławieństwa. Po tym każda grupa zatrzymuje się, aby podziękować sobie za wspólne pielgrzymowanie.
Dziś, 13 sierpnia pielgrzymi spotkają się o godzinie 18.00 na Mszy Świętej. Obecni na niej będą ksiądz biskup Kazimierz Gurda i ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski. Eucharystia będzie transmitowana na antenie Katolickiego Radia Podlasie.
Po Mszy Świętej pielgrzymi udadzą się na odpoczynek. Wstaną bardzo wcześnie, aby już po 5.00 rano dotrzeć przed Tron Jasnogórskiej Pani.

O swoim pielgrzymowaniu opowiedział nam brat Mariusz z grupy 7B, który podąża na Jasną Górę razem ze swoim synem i dwoma siostrzeńcami:

13 sierpnia o godzinie 10.40 został wyemitowany na antenie Radia Podlasie ostatni w tym roku magazyn z cyklu Portret Pielgrzyma. Ostatnią historię opowiedziała siostra Joanna, która pielgrzymuje razem z córką w garwolińskiej grupie 7B.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.