Pielgrzymka

42. PPP: za pątnikami połowa drogi na Jasną Górę

09
sie 2022

Pątnicy 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę gościli w Suchedniowie. Obie kolumny: bialska i siedlecka mają już za sobą połowę drogi na Jasną Górę. Tron Jasnogórskiej Pani coraz bliżej.

8 sierpnia po południu obie kolumny 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę dotarły do Suchedniowa. Obie mają już za sobą połowę drogi. Teraz, jak zawsze mówią pątnicy, coraz szybciej będzie się zbliżał cel ich drogi. Wieczorem grupy kolumny siedleckiej spotkały się na Apelu Jasnogórskim w kościele. Był razem z nimi ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski.Dziś, 9 sierpnia pielgrzymi z kolumny bialskiej rozpoczęli dzień od Mszy Świętej o godzinie 7.00, której przewodniczył odwiedzający pielgrzymkę ksiądz biskup Grzegorz Suchodolski. Tematem przewodnim wspólnej modlitwy było jak co roku wspomnienie Świętej Edyty Stein. Dzisiejszego dnia pątnicy modlą się również w intencji pielgrzymkowej Służby Zdrowia. I przypominają stary, piękny zwyczaj naszej pielgrzymki: wyręczamy Siostry medyczne w niesieniu plecaka, torby medycznej, przepuszczając je w kolejce do toalety, zaopatrzenia czy też mycia.Zaraz po Mszy Świętej pątnicy ruszyli w dalszą drogę. Kolumna bialska ma dotrzeć na nocleg do Tumlina. Kolumna siedlecka zatrzyma się na noc w Kostomłotach.

Wszystkie grupy wychodziły dziś z Suchedniowa połączone. Najpierw wyszły razem grupy kolumny siedleckiej, po nich – kolumny bialskiej. Taka zmiana podyktowana była tym, że w gościnnym Suchedniowie trwają prace drogowe.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.