Diecezja drohiczyńska

Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży mają nowych członków

Kościół Wt. 23.11.2021 13:07:26
23
lis 2021

Ostatnia niedziela Roku Liturgicznego to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dla każdego członka Akcji Katolickiej i członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, to najważniejsza niedziela w całym roku, ponieważ to uroczystość patronalna obu wspólnot.

Tegoroczna uroczystość miała miejsce 21 listopada i była celebrowana w katedrze drohiczyńskiej. Bp drohiczyński Piotr Sawczuk w poczet pełnoprawnych członków obu grup włączył nowych kandydatów, którzy odpowiedzieli „Gotów!” na służbę Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Każdy z kandydatów swoje przygotowanie do tego wydarzenia rozpoczął nieco wcześniej. Przynależność do oddziału parafialnego nowo zaprzysiężonych osób rozpoczęła się w oddziałach parafialnych, tam zdobyli i ciągle dbają o formację osobistą, duchową oraz tożsamościową uczestnicząc aktywnie w życiu swojej parafii, a także poprzez uczestnictwo w różnych inicjatywach na szczeblu diecezjalnym.

JE Piotr Sawczuk w kazaniu mówił, że: „Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata gromadzi osoby zatroskane o wzrost wiary oraz o wzrost i rozwój tych dzieł, na których najbardziej zależy Chrystusowi najwyższemu kapłanowi i królowi wszechświata. Na tych dziełach zależy również kościołowi, którego aktywną cząstkę stanowicie. I Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, to stowarzyszenia, które złotymi czcionkami zapisały się w dziejach kościoła na naszej ziemi.

Nowymi członkami Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej zostali, z nowo powołanego oddziału w parafii Kamionna: Urszula Dybka, Beata Gliwicka, Urszula Kądziela, Agnieszka Mielcarz, Katarzyna Puchta, Iwona Wieczorek, Robert Wieczorek, z Węgrowa: Grażyna Bembenek, z Prostyni: Ewa Szymanik, z Sokołowa Podlaskiego Teresa Lachowska.

W poczet Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zostali włączeni: Patrycja Królik – Prostyń, Oliwia Oniśk – Prostyń, Gabriela Rybaczuk – Sarnaki, Wiktoria Talarek – Prostyń, Rafał Wierak – Siemiatycze, Viktoria Yatsyniak – Łochów.

W tym dniu za znaczące zasługi dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, Honorowym Członkiem został ks. prał. dr hab. Tadeusz Syczewski, rektor WSD w Drohiczynie.

Swoim świadectwem o wspólnocie i składanym przyrzeczeniu podzieliła się Gabriela Rybaczuk: „Było to dla mnie ogromne przeżycie, na które czekałam bardzo długo. Moment gdy w drohiczyńskiej katedrze rozbrzmiał hymn Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży był bardzo wzruszający. Jestem dumna, że stałam się jego pełnoprawnym członkiem. W KSM-owym duchu dorastałam od najmłodszych lat, ponieważ moje starsze siostry od lat są aktywnymi jego członkami i teraz tak jak one z dumą na piersi mogę nosić odznakę, posługiwać się legitymacją członkowską, a na domowej półce zagości kolejny Dyplom Druha. Cieszę się, że od dziś mogę jeszcze bardziej i aktywniej uczestniczyć w życiu stowarzyszenia, a przyrzeczenie pozwala mi i otwiera wiele możliwości w Stowarzyszeniu”.Foto: KSM Drohiczyn
Tekst: Kamila Dębska / KSM
Oprac. ABolNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.