Diecezja siedlecka

Biskup Kazimierz Gurda: Ewangelia, dobra nowina o zbawieniu jest naszą pewną drogą życia

Kościół Wed 17.02.2021 12:41:17
17
Feb 2021

„Wsłuchując się w Słowo Boże dzisiaj odczytane, zauważamy, że jest ono tym samym Słowem, które słyszymy każdego roku rozpoczynając okres Wielkiego Postu” - podkreślał w homilii Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda w Środę Popielcową 17 lutego w katedrze siedleckiej podczas Mszy św. z obrzędem posypania głów popiołem.

„Bóg w swoim słowie pozostaje niezmienny. Stale zwraca się do nas z tym samym przesłaniem – kontynuował hierarcha. Ordynariusz siedlecki przypomniał również, że pierwszym znakiem naszej chęci otwarcia się na Boga jest posypanie głów popiołem. Wskazał także na uczynki miłosierne, które powinny stać się podstawą naszego nawrócenia – modlitwę, post i jałmużnę. Ich głębokie praktykowanie pozwoli na przemianę naszych serc, które będą biły dla Boga, a nie tylko dla nas – powiedział biskup Gurda. Podkreślił, że dla chrześcijanina nie powinno być rzeczy ważniejszej, niż pojednanie z Bogiem. Pojednanie z Bogiem z kolei oznacza również pojednanie się z drugim człowiekiem”. POSŁUCHAJ

W katedrze siedleckiej we wspólnej modlitwie gromadzili się m.in. diecezjalni kapłani, osoby życia konsekrowanego, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej i wierni świecy.

 

MJa [ja]

 

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.