Diecezja drohiczyńska

Bp Piotr Sawczuk: Potrzeba modlitwy o nowe powołania...

02
kwi 2021

W Wielki Czwartek 1 kwietnia biskup drohiczyński Piotr Sawczuk sprawował w drohiczyńskiej katedrze Mszę Krzyżma. W homilii biskup przypominał, że jest to dzień modlitwy za kapłanów i podkreślał, jak bardzo w obecnej dobie potrzebna jest modlitwa o nowe powołania, by nie zabrakło sług Ewangelii.

Wszyscy kapłani potrzebują wsparcia modlitwą wiernych - mówił biskup nawiązując do prośby o modlitwę, jaką często powtarza papież Franciszek i zwracał się do diecezjan prosząc o duchowe wsparcie.

W imieniu kapłańskiej wspólnoty diecezji drohiczyńskiej życzenia na ręce księży biskupów składał ks. Paweł Solka proboszcz parafii w Wirowie, zwracając uwagę na trudną obecnie sytuację i wpływ pandemii na życie parafii i diecezji, mówił jak wielka jest to próba, w której wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem. Dziękując za życzenia, biskup Sawczuk również komentował obecną sytuację związaną z epidemią. Dziś też potrzeba nam modlić się o powołania, przypominał JE zauważając, jak niewielu kapłanów może uczestniczyć w Mszy Św. Krzyżma. Ufamy, że z Bożą pomocą sytuacja ta będzie się uspokajała, mówił pasterz diecezji.
Na koniec Nabożeństwa ks. Kanclerz Zbigniew Rostkowski odczytał dekret w którym biskup Piotr Sawczuk obdarzył ks. Tomasza Szmurłę godnością kanonika honorowego Drohiczyńskiej Kapituły Katedralnej.

Ordynariuszowi diecezji drohiczyńskiej podczas celebracji w drohiczyńskiej katedrze towarzyszyli: biskup senior Antoni Dydycz i bp senior Tadeusz Pikus. Z racji na ograniczenia sanitarne, Msza Św. sprawowana była w wąskim gronie, wzięli w niej udział tylko księża dziekani, pracownicy Kurii i Wyższego Seminarium Duchownego.
Celebracje Triduum Paschalnego ubogacone Liturgią Godzin oraz katechezami liturgicznymi i biblijnymi będą transmitowane na kanale YouTube diecezji drohiczyńskiej.
Relację z celebracji przygotowała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. POSŁUCHAJ


Foto: ks. Marcin Gołębiewski / Diecezja Drohiczyńska
ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.