Włodawa

Czas zbliżania się do Boga

31
lip 2022

„Rozpoczął się czas zbliżania się do Boga” - z takimi słowami ksiądz Paweł Bielecki, kierownik Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę zwrócił się do pątników z grupy włodawskiej w niedzielny poranek 31 lipca. To oni właśnie jako pierwsi pojawili się na pielgrzymkowym szlaku.

31 lipca na szlak 42. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę wyszła pierwsza grupa. To grupa „17” z Włodawy. Liczy 25 osób. Jej przewodnikiem jest ojciec Michał Księżak. Pątnicy spotkali się rano o godzinie 7.00 na Mszy Świętej w klasztorze Ojców Paulinów, w parafii Świętego Ludwika. Homilię wygłosił ksiądz Paweł Bielecki, kierownik pielgrzymki. Jak mówił rozpoczyna się właśnie czas zbliżania się do Boga: „To czas, kiedy zmieniamy nasze serca, nasze myślenie. To czas na działanie Pana Boga, kiedy poddajemy się jego przewodnictwu, więc Panie Boże prowadź, Panie Boże strzeż, Panie Boże ratuj nasze rodziny”.
Rozpoczęła się 42. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Jej tegoroczne hasło brzmi „Rodzina nadzieją Kościoła”. W kolejnych dniach na szlaku będą pojawiać się kolejne grupy. W poniedziałek 1 sierpnia wyjdą pątnicy z Białej Podlaskiej, Zbuczyna i Łosic. Pielgrzymi dotrą do Tronu Jasnogórskiej Pani 14 sierpnia.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.