Biała Podlaska

Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej

28
sie 2021

Około 2,5 tys. pielgrzymów z całej diecezji siedleckiej przybyło w sobotę, 28 sierpnia do Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej. Mszę św. koncelebrowało 46 kapłanów. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

Kolejny raz wierni należący do Kół Żywego Różańca zgromadzili się na dorocznej pielgrzymce przed obliczem Matki Bożej w Leśnej Podlaskiej. W wygłoszonej podczas Mszy św. homilii Biskup Siedlecki mówił o wielkiej wartości modlitwy różańcowej. - Nasza pielgrzymka jest kontynuacją Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Modlitwa różańcowa pozwala na odkrycie i realizację życiowej drogi tych, którzy z Jezusem złączyli swoje życie. Pośród tych powołań jest praca na misjach. Panu Bogu dziękujemy za wszystkich naszych misjonarzy świeckich i duchownych, pochodzących z naszej diecezji. Koła Żywego Różańca wspierają pracę misjonarzy, troszczą się o nich, modlą się za nich. Dzięki Waszej pomocy możemy realizować te projekty, z którymi nasi misjonarze do nas się zwracają. Dzięki Waszej ofiarności przychodzimy im z pomocą. Za to bardzo serdecznie Wam wszystkim dziękujemy. Jest to taka mała cegiełka, którą my dokładamy do budowania Bożego Królestwa. Maryja, która zawsze nam towarzyszy zawsze jest przy nas. Jesteśmy pewni jej obecności, jej miłości, jej pomocy. Ona jest zawsze Tą, która wspomaga nas wszystkich, która nas wszystkich duchowo łączy i Jej zawierzamy wszystkie nasze sprawy. Modlitwa różańcowa jest modlitwą dzięki której to, o co prosimy Pana Boga przez wstawiennictwo Maryi, to otrzymujemy tak jak Pan Bóg Tego pragnie - mówił w homilii Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda.

Ponadto podczas spotkania o inicjatywach Papieskich Dzieł Misyjnych mówił ks. Maciej Będziński. - Żywy różaniec jest powołany do służby Kościołowi, do wzrastania w Łasce Bożej, do otaczania swoją modlitwą wszystkich intencji papieskich. Jest też powołany do wspierania Misji Świętych. Każda wspólnota, każdy ruch w Kościele, musi mieć ducha ewangelizacyjnego i ducha misyjnego. Każda róża różańcowa modli się za misje, modli się w intencjach papieskich, wspiera misjonarzy pochodzących z diecezji siedleckiej, ale też przysłowiowa złotówka, którą ofiarujemy na dzieła misyjne, pomnożona przez tysiące ludzi, daje potężny efekt. Od sześciu lat udało nam się zebrać blisko 600 tys. złotych od Róż Żywego Różańca. Każdego roku dzięki temu możemy budować przede wszystkim kościoły. W tym roku udajemy się do Nigerii. Będziemy pomagali przy wybudowaniu kaplicy przy uniwersytecie przyrodniczo - humanistycznym – mówił ks. Maciej Będziński.

Mszę św. poprzedziła modlitwa różańcowa i konferencja. O duchowości rodziny mówił ks. prof. Adam Rybicki z KUL.

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca w Leśnej Podlaskiej zakończyła się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

zdjęcia: Sławomir Karczewski, ks. Paweł Broński, Antoni Poletyło
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook