Siemiatycze

Dlaczego warto wybrać się na oazę wakacyjną?

05
cze 2021

- W ubiegłym roku rekolekcji oazowych nie można było organizować, w tym roku oazy wracają z zachowaniem szczególnej etykiety sanitarnej - wyjaśnia ks. Łukasz Suszko moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej.

Oazy organizowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi uczestnicy, którzy są zapisywani na oazy to dzieci po trzeciej klasie szkoły podstawowej, jest to Oaza Młodszych Dzieci Bożych.

Zdaniem ks. Łukasza Suszko, udział dzieci w oazie to zabawa ale też formowanie od najmłodszych lat, młodzież na oazie często szuka wartości, które zagubiły się we współczesnym świecie, oaza pomaga im poukładać wiele rzeczy zarówno w życiu duchowym, jak i w codzienności.

Dlaczego warto skorzystać z tej oferty i dlaczego warto zainteresować się ruchem oazowym, o tym z ks Łukaszem Suszko moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej, rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk POSŁUCHAJCIE

Zapisy na tegoroczne rekolekcje oazowe już trwają. W diecezji drohiczyńskiej oazy odbędą się w miejscowościach: Sarnaki, Czartajew, Nurzec Stacja, Kamionna, Domanowo i Drohiczyn. Pierwsze turnusy rozpoczną się już 26 czerwca.
Oaza Młodszych Dzieci Bożych (7 pełnych dni) dla dzieci po III klasie szkoły podstawowej: 26 czerwca – 4 lipca, Sarnaki Oazy Dzieci Bożych (10 pełnych dni):
I stopień, dla osób po IV klasie SP: 7 – 18 lipca, Sarnaki
II stopień, dla osób po V klasie SP: 7 – 18 lipca, Czartajew
III stopiEń dla osób po VI klasie SP: 5 – 16 lipca, Nurzec Stacja

Oazy Nowej Drogi (15 pełnych dni):
I stopień dla osób po VII klasie SP: 2 – 18 lipca, Kamionna
II stopień dla osób po VIII klasie SP: 7 – 21 sierpnia, Domanowo
Oaza Nowego Życia (15 pełnych dni) dla osób po OND III stopnia, po I klasie szkoły średniej: 9 – 25 sierpnia, Drohiczyn

Informacje i karty zgłoszeniowe znaleźć można na stronie https://oazadrohiczynska.wordpress.com/ Potwierdzenie dokonania zapisu można uzyskać pod numerami telefonów: 510 432 333 - ks. Michał Sawicki; moderator: 722 311 567 - ks. Łukasz Suszko. Kontakt mailowy pod adresami: suszkolukasz@gmail.com i oazadrohiczynska@gmail.com
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.