Siemiatycze

Dożynki Diecezji Drohiczyńskiej w Ciechanowcu

12
wrz 2021

- Gromadzimy się w Ciechanowcu, jednym z najstarszych miast Podlasia, aby przeżyć diecezjalne dziękczynienie za zbiory – mówił biskup drohiczyński Piotr Sawczuk podczas dożynek diecezjalnych. Wydarzenie odbyło się 11 września na placu ks. Krzysztofa Kluka.

Biskup drohiczyński w homilii mówił o ciężkiej pracy wykonywanej na wsi. - Chcemy dziękować za rolników, ich rodziny, polskie gospodarstwa, łąki, pola, za zebrane ziarna i wypiekany z nich chleb, za miłość ludzi rozumiejących swoją pracę jako służbę na rzecz bliźnich – podkreślał biskup Sawczuk. Biskup drohiczyński odniósł się również do słów bł. prymasa Stefana Wyszyńskiego wypowiadanych o rolnictwie. - Mówił, że ziemię uprawia się nie tyle przez pracę i nawożenie, co przez miłość. Wielki Prymas podkreślał, że jest wnukiem rolnika znad Buga i Liwca. Zawsze brał w obronę zapracowanego rolnika, wiernego Bogu i Ojczyźnie - przypomniał bp Sawczuk.

Podczas święta plonów wybrano najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku pierwsze miejsce wspólnie zajęły kompozycje z parafii Boćki i Czerwonka. W konkursie wystawiono 63 wieńce.

Tegorocznymi starostami dożynkowymi byli państwo Agata i Tadeusz Kocowie z miejscowości Koce - Schaby.
Fot. Diecezja Drohiczyńska
Fot. Adam Dąbrowski
KSkor
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.