Diecezja drohiczyńska

Drohiczyńscy pielgrzymi przekroczyli Wisłę

05
sie 2022

5 sierpnia Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska idzie trasą Regut – Magierowa Wola. Po noclegu w Regucie i życzliwym przyjęciu przez mieszkańców, parafię i strażaków, pielgrzymi wstali o 5 rano, by pokonać 28 km i przekroczyć Wisłę. Do Góry Kalwarii idą trudną trasą szybkiego ruchu. Jest trwający remont mostu w Górze Kalwarii w ciągu DK50. Na moście w podczas trwania prac remontowych obowiązuje ruch wahadłowy, tworzą się korki a wśród użytkowników drogi panuje dość nerwowa atmosfera.

Pielgrzymi z diecezji drohiczyńskiej są w drodze piaty dzień, pomimo trudów i spiekoty, humory i dobra forma ich nie opuszczają, co pokazali w Regucie podczas pogodnego wieczoru. Tańce i animacje prowadzili – ks. Łukasz Redosz i ks. Piotr Jarosiewicz. Do roztańczonych pielgrzymów dołączyli mieszkańcy tej miejscowości, którzy potem obecni byli też na Apelu Jasnogórskim i porannej Mszy Św.

Podczas wieczornego Apelu, dyrektor pielgrzymki ks. Andrzej Falkowski podziękował też za duchową adopcję kapłanów z diecezji drohiczyńskiej, którą w pierwszy czwartek miesiąca podjęli pielgrzymi, zapowiedział też kolejną pielgrzymkową inicjatywę - modlitwę za rodziny.

Symbolicznymi kubeczkami i gorącymi brawami podziękowano miejscowemu proboszczowi, sołtysowi i szefowi straży pożarnej. Proboszcz parafii w Celestynowie ks. Mirosław Wasiak podkreślał, że pielgrzymi są witani jak u siebie, nawiązał do postaci bł Ignacego Kłopotowskiego, który był patronem dnia, a za życia wizytował też parafię Celestynów.
Dzisiejszy temat dnia, to „obecność czy uczestnictwo? Udział wiernych w celebracji Mszy św.” Z racji na pierwszy piątek miesiąca rano pielgrzymi modlili się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na trasie sprawowana jest też Droga Krzyżowa.

Na Jasną Górę pielgrzymka dotrze 13 sierpnia.Foto: Pielgrzymka Drohiczyńska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.