Siemiatycze

Drohiczyńska pielgrzymka ruszyła na Jasną Górę

01
sie 2021

1 sierpnia po raz 31. wyruszyła Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Grupy: katedralna (fioletowa) i bielska (zielona) rozpoczęły pielgrzymowanie Mszą świętą w katedrze w Drohiczynie. Eucharystii przewodniczył ks. Wiesław Niemyjski, który w tym roku wyrusza na Jasną Górę, by świętować 25-lecie kapłaństwa. Koncelebrowali: biskup senior Antoni Dydycz, kierownik pielgrzymki ks. Andrzej Falkowski oraz ks. Krzysztof Nagórny (przewodnikiem grupy katedralnej), ks. Łukasz Redosz, ks. Paweł Spółka i ks. Łukasz Grabowski (przewodnikiem grupy bielskiej).

W homilii biskup Dydycz przypomniał o przypadającej 1 sierpnia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, podkreślał jak ważne jest w naszej ziemskiej drodze wpatrzenie w Chrystusa, zapewniał pielgrzymów że nie są sami, bo towarzyszy im Boża Opieka i modlitwa Kościoła.

W pierwszym dniu pielgrzymki grupy wyruszające z Drohiczyna dotrą do Sokołowa Podlaskiego, gdzie zakończą dzień Apelem Jasnogórskim.

Kolejna grupa rozpoczyna dziś pielgrzymkę w Łochowie. Tam Mszy świętej rozpoczynającej wędrówkę przewodniczył biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.

ABol
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.