Garwolin

Garwolin: kierunek Jasna Góra /ZDJĘCIA+ VIDEO/

Kościół Śr. 03.08.2022 11:11:23
03
sie 2022

„Rodzina nadzieją Kościoła”- to hasło, które towarzyszyć będzie tegorocznym pielgrzymom do tronu Pani Jasnogórskiej. Przed nimi prawie 300 km, ale nie to najważniejsze. Niewiele ponad 200 pątników z dekanatu garwolińskiego wyruszyło 3 sierpnia na pielgrzymi szlak, by zawierzyć siebie i swoją wiarę Matce Kościoła, by spotkać się z Maryją i zanieść jej swoje prośby, błagania i podziękowania.

Mszą św. koncelebrowaną w kolegiacie Przemienienia Pańskiego, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski, rozpoczęła się 42. pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy mają do pokonania prawie 300 km, by 14 sierpnia modlić się, prosić o wstawiennictwo Matki Bożej czy dziękować za otrzymane łaski.

W homilii biskup mówił, że w tegorocznej podlaskiej pielgrzymce chcemy iść z modlitwą za rodziny i z modlitwą za Kościół. Kiedy popatrzymy na tegoroczny znaczek PPP, to zobaczymy na nim przede wszystkim w środku dzieci, nad którymi roztacza się podwójna ochrona, podwójna opieka. Najpierw nad nimi wznoszą swoje dłonie rodzice, mama i tata, a nad całą rodziną wznoszą się zarysy murów kościoła, murów świątyni. Dzieci otrzymują w ten sposób podwójną ochronę... - powiedział biskup G. Suchodolski.


Kierownik 42. PPP ks. Paweł Bielecki mówił, że chcemy wyruszyć na tegoroczną pielgrzymkę, aby „rozpalić nasze serca miłością na nowo, miłością do Boga, który założył Kościół i prowadzi Kościół, tą rodzinę dzieci Bożych, ale chcemy też na nowo, podczas tegorocznej pielgrzymki rozpalić nasze serca miłością do drugiego człowieka, którego Bóg stawia u naszego boku...”- artykułował kapłan.


Działająca przy parafii Przemienienia Pańskiego schola zaprezentowała hymn tegorocznej pielgrzymki


Do granic miasta pątników odprowadził m.in. biskup Grzegorz, starosta Mirosław Walicki, burmistrz Marzena Świeczak, wiceprzewodniczący RM Andrzej Ostolski, proboszczowie i księża z parafii dekanatu garwolińskiego i nie tylko.

Radość i śpiew towarzyszyły pielgrzymom w drodze na Jasną Górę, łzy natomiast pojawiły się na licach żegnających ich najbliższych.
WJ/Garwolin
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.