Siemiatycze

Inicjatywa modlitewna Akcji Katolickiej

23
mar 2021

W kościele pw. Św. Rocha w Miłkowicach Maćkach, w poniedziałek 22 marca wierni modlili się o ustanie epidemii. Z inicjatywy siemiatyckiego Oddziału Akcji Katolickiej w intencji mieszkańców Siemiatycz sprawowana była Msza Św., a po niej czuwanie modlitewne za wstawiennictwem Św. Rocha patrona w dobie pandemii.

Kościół jest taki jaki ja jestem, powinniśmy być za siebie wzajemnie odpowiedzialni, mówił w kazaniu podczas tej wieczornej Mszy św. ks. kan Grzegorz Terpiłowski, proboszcz parafii w Miłkowicach. Kapłan zwracał uwagę, że dziś trudno jest słuchać, bo jest głośno, a Bóg mówi do nas w ciszy i tylko w ciszy możemy go usłyszeć. Przypominał, że Wielki Post to czas wyciszenia, które pomaga nam usłyszeć Boga: „To czas nawracania, powrotu do źródła. Bóg chce dla nas nawrócenia. Każdego dnia jesteśmy wystawiania na próbę, wybieramy między dobrem a złem, co wybierzemy, zależy od nas. W człowieku jest obraz Boga, nawet jeśli jest nieco zatarty. Chrystus nie potępia nas ale nasze grzechy.”

Po Mszy Św. wierni trwali w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, poprzez różaniec, rozważania i pieśni za wstawiennictwem Św. Rocha modlili się o ustanie zarazy i Boże błogosławieństwo.

Z racji obowiązującej etykiety sanitarnej i ograniczeń ilości osób, które mogą być jednocześnie w kościele, organizatorzy zaprosili wszystkich czcicieli Św. Rocha do łączenia się w modlitwie duchowej.ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.