Biała Podlaska

Janów Podlaski: Niedzielna Msza św. w języku ukraińskim

17
mar 2022

►W bazylice mniejszej w Janowie Podlaskim w każdą niedzielę o godz. 10.30 sprawowana jest Msza św. w języku ukraińskim. ►B польському костелі 10.30 год. місто Янов Подляскі відправиться служба Божа на УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ.

Zaproszeni są przebywający w regionie uchodźcy wraz z polskimi rodzinami. "Będziemy się modlić za wolną Ukrainę i bezpieczną Polskę" - napisano w przesłanym do naszej redakcji zaproszeniu.

Do udziału w liturgii zachęca ks. Stanisław Siwiec, emerytowany kapłan diecezji siedleckiej, obecnie posługujący w parafii w Pratulinie, który przez wiele lat pracował na Ukrainie. Duchowny za naszym pośrednictwem przekazuje także zaproszenie w języku ukraińskim. 20 березня в польському костелі 10.30 год. місто Янов Подляскі відправиться служба Божа на УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ. ЗАПРОШУЄМО всіх бажаючих з польськими сім'ями також. Будемо молитися за вільну Україну і безпечну Польщу.

Ks. Stanisław Siwiec, który przewodniczy Eucharystii, pochodzi z Józefowa, z parafii Tuchowicz w powiecie łukowskim. Na misjach spędził 36 lat: 18 lat w Zambii i tyle samo na Ukrainie. Zna dziewięć języków obcych. PRZECZYTAJ WIĘCEJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.