Diecezja drohiczyńska

Już 1 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę

23
lip 2021

Od ponad 30 lat, 1 sierpnia do Częstochowy wyrusza Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Wyjątkiem w pielgrzymowaniu był rok 2020, kiedy z racji pandemii z Drohiczyna do Częstochowy szła pieszo tylko grupa kapłanów. W tym roku znów zaplanowano pielgrzymowanie w tradycyjnej formie, informuje ks. Andrzej Falkowski, kierownik pielgrzymki.

Dostosowanie pielgrzymki do obowiązujących zasad sanitarnych, to m.in. noclegi w namiotach. Obowiązujące przepisy określają też ilość pątników, w pielgrzymce będzie mogło uczestniczyć 300 osób jeszcze przed szczepieniem i każdy kto jest już zaszczepiony. Sanepid ostrzega również, że gdyby w grupie potwierdzono zarażenie koronawirusem, wszyscy pielgrzymi będą objęci kwarantanną.

Pielgrzymka Drohiczyńska rozpocznie się 1 sierpnia. Jako pierwsze z Drohiczyna wyruszą grupy katedralna i bielska. Równolegle (również 1 sierpnia) wyruszy grupa łochowska. 2 sierpnia dołączą grupy z Sokołowa i Węgrowa. Do Częstochowy pielgrzymi dojdą 13 sierpnia. W tym roku pielgrzymce towarzyszy hasło „Mocni nadzieją”.

O przygotowaniach do pielgrzymki opowiadają - Agnieszka Bolewska-Iwaniuk i ks. Andrzej Falkowski, kierownik pielgrzymki. POSŁUCHAJ

Do pielgrzymowania zaprasza też ks. Piotr Jarosiewicz, w tym roku przewodnik grupy żółtej, łochowskiej. Tę audycję również można odnaleźć w internetowym Archiwum Dźwięków KRP. POSŁUCHAJ

Grupa Zielona (Bielska) i Fioletowa (Katedralna) wyruszą 1 sierpnia (niedziela) z Drohiczyna po Mszy Św. o godz. 7.00. Grupa Żółta wyruszy z Łochowa, również w niedzielę, 1 sierpnia po Mszy Św. o godz. 8.00. Grupa Pomarańczowa wyruszy z Sokołowa Podlaskiego w poniedziałek, 2 sierpnia po Mszy Św. o godz. 6.30. Grupa Niebieska wyruszy również w poniedziałek, 2 sierpnia z Węgrowa po Mszy Św. o godz. 9.00.

Pielgrzymi dojdą do Częstochowy 13 sierpnia o godz. 9.15. Msza Święta na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie o godz. 11.30.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.