Diecezja drohiczyńska

Katecheza o Maryi

23
cze 2021

W czwartek, 25 czerwca w Drohiczynie odbędzie się ostatnia przed wakacjami katecheza dla dorosłych. Tematyka spotkań podejmowanych podczas cyklu katechez dotyczy dogmatów maryjnych.

W pierwszym roku podczas katechez Mariologii tematy skupione były na relacji Najświętszej Maryi Panny do Pana Boga. W kolejnym roku omawiana była relacja NMP do ludzi. W tym roku są to relacji NMP do samej siebie.

Mariologia jest kluczem i doskonałą syntezą całej teologii, pomaga zrozumieć, kim jest Chrystus, jaka jest nauka o człowieku w świetle objawienia oraz czym jest zbawienie. Ponadto jest najpiękniejszą częścią teologii pod względem obrazów, języka. Jednym słowem nie tylko przedstawia suche fakty, ale porusza serce. - wyjaśnia prowadzący wykłady ks. dr Rafał Pokrywiński.

Katechezy dla dorosłych, na którą zaproszeni są czciciele Maryi oraz wszyscy zainteresowani pogłębieniem wiedzy religijnej odbywają się zawsze w ostatni czwartek miesiąca pod wieczornym nabożeństwie na plebani w Drohiczynie. Ostatnia przed wakacjami katecheza odbędzie się w czwartek, 25 czerwca o godz. 18.50.

Źródło: Organizatorzy
Abol[ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.