Łuków

Łuków: ruszyło Studium Życia Rodzinnego Diecezji Siedleckiej

Kościół Pon. 26.09.2022 11:23:36
26
wrz 2022

Miniona sobota 24 września była historycznym dniem dla diecezji siedleckiej. Tego dnia zainaugurowano działalność Studium Życia Rodzinnego. Na pierwszym roku Studium naukę rozpoczęło 29 słuchaczy z terenu całej diecezji siedleckiej.

Studium Życia Rodzinnego zostało erygowane 8 maja tego roku dekretem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy. Celem jego działalności jest kształcenie i formacja osób świeckich do duszpasterskiej posługi Kościoła wobec rodzin. Prowadzenie Studium ksiądz biskup Kazimierz Gurda powierzył księdzu Jakubowi Kozakowi. Siedzibą Studium jest Łuków. Miejscem gdzie co miesiąc będą spotykać się słuchacze jest budynek przyklasztorny przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek jest przekonany, że to idealne miejsce na tego typu działania, których centrum zainteresowania jest rodzina.

Inauguracja działalności Studium Życia Rodzinnego odbyła się w sobotę 24 września. Pierwszym punktem spotkania była Masza Święta. Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Kazimierz Gurda. Następnie wszyscy spotkali się w sali im. Jana Pawła II, w siedzibie Studium. Do słuchaczy słowo skierowali dyrektor Studium ksiądz Jakub Kozak, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Siedleckiej ksiądz kanonik dr Jacek Sereda oraz proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, gospodarz miejsca, ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek. Wykład inauguracyjny „Świeccy w duszpasterstwie rodzin – perspektywy i nadzieje” wygłosił prof. dr hab. Krystian Wojaczek z Uniwersytetu Opolskiego.

Po zakończeniu pierwszej, oficjalnej części, rozpoczęły się zajęcia dla słuchaczy pierwszego roku. To grupa 29 osób, w tym pięciu małżeństw z terenu całej diecezji siedleckiej. Kolejny zjazd mają już 8 października. POSŁUCHAJStudium Życia Rodzinnego rozpoczęło swoją działalność. W centrum jego zainteresowania jest rodzina. Zadaniem Studium jest zaś zapewnienie formacji intelektualnej, duchowej i apostolskiej, przygotowanie do pełnienia posługi doradcy życia rodzinnego oraz przygotowanie do posługi na rzecz rodzin w parafiach, a zwłaszcza do formacji młodzieży, przygotowania narzeczonych do małżeństwa, specjalistycznego towarzyszenia małżonkom oraz katechezy małżonków i rodziców.AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.