Misje ewangelizacyjne

Misje Ewangelizacyjne w Kolanie

13
wrz 2021

12 września zakończyły się Misje Święte w parafii NMP w Kolanie. Trwały 8 dni i były połączone z Jubileuszem 100-lecia parafii.

W sobotę, 11 września do parafii przybyły święte znaki - kopia Obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej i relikwie błogosławionych Męczenników z Pratulina. - Wiara jest z tego, co się słyszy, ale dzisiaj do tej cegiełki dołóżmy tą drugą - wiara jest z tego, co się widzi. Dzisiaj widzimy te święte znaki. Jak się człowiek nie napatrzy, to się nie spotka. Taki jest sens ich przybycia dzisiaj do nas. Niech te święte znaki będąc pośród nas skłaniają nas do dobrych postanowień misyjnych – mówił podczas Mszy św. bp. Grzegorz Suchodolski.

Podczas tej Mszy św. pod przewodnictwem biskupa i w obecności Świętych Znaków małżonkowie parafii Kolano odnowili przyrzeczenia małżeńskie. - Potrzebujemy was jako świadków tej miłości, która trwa aż do śmierci - mówił Biskup Grzegorz Suchodolski.

Misjom przewodniczył ks. Jacek Świątek.

- Ostatnie Misje w parafii Kolano miały miejsce ćwierć wieku temu. Wyrosło nowe pokolenie. Zamysłem misyjnym jest powrót do tego, co jest korzeniem wiary, do podstawowych prawd i jeszcze raz przypomnienia ich sobie na gruncie naszej egzystencji. Zobaczenia naszego życia w kontekście tego, co jest prawdą wieczną.
Widziałem ogromne zaangażowanie parafii małej, ale bardzo prężnej. Ludzie każdego dnia pojawiali się na nabożeństwach, które trwały czasem nawet 2,5 godziny. Z ogromną radością i wdzięcznością przyjmowali to, co było darem Pana Boga i jego Łaski. Mam nadzieję, że wyda to owoc w ich życiu – mówił misjonarz ks. Jacek Świątek.

Misje były połączone z Jubileuszem 100-lecia parafii. W Kolanie znajduje się Kościół parafialny murowany, wybudowany w latach 1858-1860 przez Amelię Łubieńską (pierwotnie jako kaplica). W latach 1930-1934 kaplicę rozbudowano, stanowi ona obecnie prezbiterium i zakrystię kościoła.Z parafii Kolano pochodzi dwóch kapłanów: ks. Marian Garmol - już emeryt pracujący w diecezji lubaczowsko - zamojskiej i pracujący w diecezji siedleckiej ks. Krzysztof Hapon.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.