Misje ewangelizacyjne

Misje w Siemieniu

27
wrz 2021

W dniach 19-26 września w parafii Przemienienia Pańskiego w Siemieniu odbyły się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne, które prowadził ks. dr Jacek Sereda. Podczas Misji Świętych parafianie z Siemienia wsłuchiwali się w Słowo Boże, adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, podejmowali akty pokutne, wyrzekali się zła, adorowali Krzyż. Codzienne modlitwy: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec Święty, Apel Jasnogórski wzmacniały wiarę i jednoczyły zgromadzonych.

22 września obecni na Eucharystii uroczyście przyjęli Jezusa Chrystusa za Pana i Zbawiciela i przyjęli akt zawierzenia „Jezu Ty się tym zajmij”. Zewnętrznym znakiem było poświęcenie i nałożenie przez kapłana wiernym krzyżyków i medalików. Ważnym punktem misji były spotkania z dziećmi i młodzieżą na oddzielnych celebracjach.

25 września w asyście strażaków do parafii w Siemieniu przybyły Święte Znaki – kopia obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i Relikwie Męczenników Podlaskich. Po uroczystym powitaniu przez rodzinę i proboszcza parafii ks. kan. Stanisława Pacaka była celebrowana Msza św. przez Księdza Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdę. Ostatni dzień poświęcony był wspólnocie parafialnej, jako miejscu rodzenia i dojrzewania wiary i miłości. Małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską. Na Eucharystii kończącej czas Misji Św. poświęcono krzyże domowe i pożegnano Święte Znaki. Każda rodzina na pamiątkę misji otrzymała obraz Jezusa Miłosiernego.Parafianie Siemieńscy
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Monika Jabłkowska
+48.512111737

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.