Diecezja drohiczyńska

Młodzież z diecezji drohiczyńskiej wzięła udział w czuwaniu maturzystów online

12
kwi 2021

W piątek, 9 kwietnia w formule online odbyło się czuwanie maturzystów diecezji drohiczyńskiej. O świcie Mszę Św. w intencji maturzystów w Drohiczynie sprawował biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, następnie czuwanie transmitowano z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim. Do zebranych w świątyni i łączących się online zwrócił się duszpasterz młodzieży ks. Piotr Jarosiewicz, podkreślając, jak ważne jest zawierzanie Bogu życiowych wyborów i najważniejszych egzaminów.

Modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia przewodniczył kustosz Sanktuarium ks. kan. Krzysztof Kisielewicz. Kleryk Piotr prowadził modlitwę różańcową, rozważania czytała młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Modlitwie towarzyszyła schola.

Podczas czuwania młodzież wysłuchała konferencji ks. Dariusza Kucharka „Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Chodźcie a zobaczycie”. Na koniec tej części dnia odczytano Akt Zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu maturzystów Diecezji Drohiczyńskiej.

Wieczorem delegacja młodzieży z diecezji drohiczyńskiej uczestniczyła w Mszy Św. i Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu w Częstochowie.

Czuwanie zorganizowali: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim i Wydział Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.Foto: KSM Drohiczyn
ABol/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.