Biała Podlaska

Ojcowie wzmocnieni wiarą i męstwem Męczenników

19
kwi 2021

Wychowanie do wiary i męstwa, pod takim hasłem odbył się 17 kwietnia w Pratulinie IV Duchowy Poligon Ojców. Patronem honorowym spotkania był biskup siedlecki Kazimierz Gurda.

Mężczyźni skupieni w modlitewnych kołach ojcowskich w Siedlcach, Łukowie i Łosicach, a także miejscowi z nowo powstałej wspólnoty Strażnicy Kościoła spotkali się 17 kwietnia w Pratulinie, aby w łączności duchowej z Męczennikami Podlaskimi szukać odpowiedzi na pytanie, jak być lepszym ojcem i głową rodziny. W trakcie rozważań do Apelu Jasnogórskiego ks. biskup Kazimierz Gurda wskazał jako inspirację Męczenników, którzy wykazali się męstwem w obronie wiary. Podkreślił, że w dzisiejszych czasach obrona wartości jest tym, co należy przekazać młodemu pokoleniu.
Mieczysław Guzewicz, ekspert rady ds. rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski, nawiązał do męstwa w czasach pandemii. - Ludzie panicznie boją się śmierci, bo zanikło przekonanie, że jest coś więcej. Męczennicy ginęli, bo o tym wiedzieli. Dziś tego nie ma, ale ja się nie boję, bo Jezus Chrystus, mój wódz naczelny, powiedział: kto umrze, żyć będzie. Podkreślił także, jak ważną rolę w wychowaniu odgrywa więź i miłość między małżonkami. - Jak masz wychowywać do wiary i męstwa, to pokaż swoim dzieciom, że twoja żona jest najcenniejszym skarbem w twoim życiu. Najlepszą inwestycją w dzieci, jest inwestycja w swoje małżeństwo – motywował teolog, auto poradników małżeńskich.
Świadectwo wiary i ojcostwa przedstawił zebranym Krzysztof, były wojskowy, ojciec trójki dzieci. Opowiedział o duchowym spotkaniu z Męczennikami, które przewartościowało jego życie. Ostrzegał ojców przed zagrożeniami czyhającymi na ich dzieci w internecie i prosił o czujność. Zachęcał do męskiego Różańca.
Wystąpienia przeplatało uwielbienie śpiewem. Zabrani uczestniczyli także w nabożeństwie „Droga światła”, w trakcie którego modląc się, przemierzali ścieżki Męczenników. Punktem kulminacyjnym był udział w Eucharystii odprawionej o północy.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.