Diecezja siedlecka

Ojcowski poligon w parczewskiej Bazylice /ZDJĘCIA, VIDEO/

Kościół Niedz. 24.04.2022 11:37:24
24
kwi 2022

Sobotni wieczór i noc w parczewskiej Bazylice upłynęły w atmosferze modlitwy, ciekawych wystąpień ojców, świadectw małżeństw, specjalnego nabożeństwa „droga światła” oraz Eucharystii i agapy.

W spotkaniu, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Rodzina silna obecnością ojca” uczestniczył również bp Kazimierz Gurda, który w nawiązaniu do tematu wydarzenia podkreślił wartość, jaką niesie ze sobą rzeczywista obecność ojca w rodzinie, spędzanie czasu, czułość i rozmowa.

Swoim doświadczeniem ojcostwa dzielił się w trakcie poligonu m.in. Ireneusz Krosny, znany mim i artysta, który z perspektywy ponad 30 lat małżeństwa i wychowania trójki dzieci opowiedział mężczyznom o swoim doświadczeniu łączenia pracy artystycznej z radością bycia ojcem. Ojcem rzeczywiście obecnym w domu, dbającym o relacje, takim który potrafi wyrzec się swoich ambicji i czasem wręcz zrezygnować z intratnych propozycji finansowych.

Drugi z głównych prelegentów, Andrzej Cwynar, założyciel fundacji „Dla rodziny” mówił m.in. o badaniach socjologicznych, które wprost dowodzą, że problemy ogromnej większości dzieci, dotkniętych bezdomnością, uzależnieniami, podejmujących próby samobójcze, wynikają z braku obecności ojca w rodzinie.

Całe wydarzenie zakończyło specjalne, nocne nabożeństwo „droga światła”, czyli 14 stacji, spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem.

Zwieńczeniem czuwania była Eucharystia, która rozpoczęła się po północy.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.