Biała Podlaska

Osoby życia konsekrowanego spotkały się u Kodeńskiej Matki

11
wrz 2022

Siostry zakonne, osoby życia konsekrowanego, dziewice konsekrowane i wdowy błogosławione przyjechały do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, aby za jej pośrednictwem dziękować Bogu za dar życia i posługi oraz prosić o potrzebne łaski.

W sobotę, 10 września odbyła się pielgrzymka osób konsekrowanych do Kodnia. Jest to tradycyjne spotkanie, które odbywa się co roku. Pielgrzymka osób konsekrowanych jest okazją do bycia we wspólnocie, do modlitwy o nowe powołania do życia konsekrowanego oraz do dawania świadectwa, że oddanie swego życia Chrystusowi może być wspaniałą przygodą, dającą pokój serca i radość.


Centralnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył biskup Kazimierz Gurda.

Papież Franciszek wzywa wszystkie osoby konsekrowane do przeżywania swojej konsekracji w duchu ewangelicznej radości. „Tej radości zrodzonej ze spotkania z Jezusem nie wolno ukrywać i zatrzymywać tylko dla siebie, ma ona jaśnieć w Kościele i świecie niczym światło w ciemności. Niech tegoroczna pielgrzymka rozpali nasze serca autentyczną radością, umacniając naszą komunię z Bogiem na drodze rad ewangelicznych”.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.