Łuków

Pierwszy dzień pielgrzymowania łukowskich pątników

04
sie 2022

Kilkaset osób przemierzyło 3 sierpnia pieszo prawie 40 – kilometrowy odcinek z Łukowa do sanktuarium w Woli Gułowskiej. Jak co roku pątników zmierzających na Jasną Górę odprowadzali mieszkańcy Łukowa i okolic. Grupy 14 a i 14 b wystartowały na pielgrzymi szlak po mszy św. sprawowanej w kościele Przemienienia Pańskiego o godzinie 6.00. Ok. godziny 17.00 dotarli do sanktuarium w Woli Gułowskiej.


Jak zwykle na trasie przemarszu nie zawiedli mieszkańcy miejscowości, przez które przechodziła pielgrzymka. Pierwszy obfity posiłek przygotowali mieszkańcy Świdrów i Świderek. Następnie na obiad zaprosili mieszkańcy Wojcieszkowa. Pątników witali proboszcz parafii, pani Wójt Agnieszka Cieślak i jej zastępca Piotr Goławski oraz seniorzy zrzeszeni w działajacych w Gminie Klubach Seniora. Kordynacją zajęło się Centrum Usług Społecznych w Wojcieszkowie.
Dalej, na słodki podwieczorek zaprosili mieszkańcy Adamowa a w Woli Gułowskiej na pątników czekała kolacja. Na całej trasie przemarszu przy drodze częstowano pielgrzymów wodą i innymi zimnymi napojami.
W pierwszym dniu pielgrzymowania pogoda sprzyjała pątnikom z Łukowa. Było gorąco, ale nie było deszczu. Przez cały dzień pątników chłodził wiatr. Wszyscy dotarli na pierwszy nocleg cali, zdrowi i zadowoleni. 4 sierpnia grupy w mniejszym składzie wyruszą na kolejny etap. Do 14 A i 14 B dołączy grupa 14 C z dekanatu adamowskiego.
Księża przewodnicy grup zapraszają jeszcze chętnych do uczestnictwa w wędrówce na Jasną Górę i przypominają, że przez cały okres trwania pielgrzymki można się do niej dołączać i zapisywać.

Grupa 14 AGrupa 14 B Zobacz: Łukowskie grupy wyruszyły na pielgrzymi szlak /FOTORELACJA/

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.