Diecezja drohiczyńska

Posługa muzyczna na pielgrzymce

05
sie 2022

W tym roku po raz pierwszy Grupy – Bielska i Katedralna idą na Jasną Górę razem jako jedna połączona grupa. To nowe wyzwanie dla diakonii muzycznej, powiedziała Radiu Podlasie Joanna, która wcześniej pielgrzymowała z Bielskiem, muzycznych jest dużo ale trzeba nauczyć się prowadzić śpiew wspólnie. -

- Nie jest to trudne, bo gramy na chwałę Pana, mówi Joasia. Dominika również pełni posługę muzyczną w grupie Bielsko-Katedralnej, pierwszy raz idzie w Pielgrzymce Drohiczyńskiej, lubi śpiewać, gra na kilku instrumentach, ale do tej pory pielgrzymowała z Pielgrzymką Warszawską, w grupie, gdzie ze względu na pokutny charakter nie było muzyki.

W grupie Bielsko-Katedralnej nie brakuje muzycznych, bo tegoroczne połączenie grup spowodowało też podwojenie diakonii muzycznej, na trasie po gitarę sięgają też kapłani, zdaniem innych grających - księża świetnie sprawdzają się w roli muzycznych.

Z grającymi i śpiewającymi pątniczkami z Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.
POSŁUCHAJNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.