Łuków

Procesja w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

Kościół Czw. 16.06.2022 14:06:38
16
cze 2022

Rzesze wiernych wzięły udział 16 czerwca, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w Mszy św. i procesji ulicami miasta w parafii p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie. Mszy św. poprzedzającej procesję przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Andrzej Kieliszek, proboszcz parafii. Tradycyjne procesje z racji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbyły się we wszystkich łukowskich parafiach.


Msza św. o godzinie 9.30 była sprawowana w intencji kapłanów pracujących i rezydujących w parafii z racji Ich kolejnych rocznic święceń kapłańskich.
W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego cztery ołtarze usytuowane były: przy budynku ZUS przy ul. Wyszyńskiego, przy figurze Pana Jezusa na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Świderskiej, przy kościółku św. Rocha na miejscowym cmentarzu oraz przy kościele parafialnym.
Ołtarze przygotowali: Legion Maryi, Akcja Katolicka, Kółka Różańcowe i – Strażnicy Kościoła. Za nagłośnienie odpowiadali Wojownicy Kościoła. Sztandary i feretrony nieśli przedstawiciele wspólnot parafialnych. Po raz kolejny jeden ze sztandarów niosły w procesji, członkinie Zespołu "Niezapominajki" z Dminina w Gminie Łuków.
Uroczystość Bożego Ciała zakończył śpiew „Te Deum” oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
Na koniec proboszcz parafii tradycyjnie złożył podziękowania wszystkim wspólnotom działającym przy parafii, wiernym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości oraz policji i służbom porządkowym.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.