Biała Podlaska

Sanktuarium w Kodniu: Wieczór z Maryją i modlitwa w intencji funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy

21
lis 2021

W Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w każdą trzecią sobotę miesiąca odbywają się Wieczory z Maryją. Tym razem wierni modlili się w intencji funkcjonariuszy pełniących służbę na polsko-białoruskiej granicy.

W sobotę, 20 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia w Kodniu odbyło się cykliczne spotkanie modlitewne pt.: Wieczór z Maryją. Tym razem modlono się za funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, WOT i żołnierzy, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej oraz w intencji ustania kryzysu migracyjnego.
Wśród uczestników był m.in. ks. Wiaczesław Barok z Białorusi, z diecezji witebskiej, który przybył do kodeńskiego sanktuarium, aby wspólnie z wiernymi modlić o pokój między dwoma sąsiednimi narodami.Spotkanie modlitewne poprowadził o. Dariusz Galant, duszpasterz pielgrzymów, oblat z Kodnia. – W tym miesiącu gromadzi nas szczególna modlitwa, w intencji Ojczyzny i służb mundurowych, które strzegą naszej ojczyzny – podkreślił o. Dariusz Galant.
W wieczorze z Maryją uczestniczyli m.in. mężczyźni zrzeszeni w Zakonie Jana Pawła II czyli, katolickim stowarzyszeniu wiernych zrzeszających mężczyzn, będącym podziękowaniem za pontyfikat Jana Pawła II. Wacław Jopek, komandor siedlecki powiedział, że mężczyźni przyjechali do Kodnia, aby wspólnie modlić się na różańcu w intencji żołnierzy i funkcjonariuszy pełniących służbę na granicy.
Podczas Wieczoru z Maryją o. Dariusz Galant wygłosił konferencję, następnie była adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec z Radiem Podlasie i apel Jasnogórski, a na za kończenie wierni uczestniczyli we Mszy św.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.