Siemiatycze

Siemiatycka parafia zaprasza na nocną Drogę Krzyżową

09
mar 2021

Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach i siemiatycki Oddział Akcji Katolickiej zapraszają na nocną Drogę Krzyżową z Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach do kościoła parafialnego pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.

Inicjatywie tej towarzyszą intencje o ustanie pandemii oraz o wynagrodzenie za ubiegłoroczny Wielki Post, gdy kościoły były zamknięte.

Droga Krzyżowa odbędzie się w następującym porządku:

- godz. 21.00 - Apel i Msza Św. w Sanktuarium w Ostrożanach,

- godz. 22.00 - wyjście małymi grupkami na pielgrzymi szlak, trasą koło cmentarza w Ostrożanach w kierunku Stadnik a następnie trasą spacerową wzdłuż drogi ciechanowieckiej (ścieżka rowerowa przy DW 690 Ciechanowiec – Siemiatycze),

- z każdą grupą pątników idzie przewodnik, który pomoże w rozważaniach poszczególnych stacji drogi krzyżowej,

- 14 stacja drogi krzyżowej na terenie kościoła parafialnego pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, przy krzyżu misyjnym,

Kościół parafialny Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach będzie otwarty w godzinach 21.00 – 03.00, dla osób, którym zdrowie nie pozwala na większy wysiłek fizyczny, a chciałyby poświęcić swój czas i dołączyć do wspólnej intencji.

Na nocną Drogę Krzyżową można zapisywać się w zakrystii lub poprzez FB parafii. Każdy pątnik, by uczestniczyć w tej Drodze Krzyżowej musi być wyposażony w kamizelkę odblaskową, latarkę, maseczkę. Należy zachowywać też odstęp 1,5 m od innych osób.

Źródło: Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

Foto: ABol / Archiwum

ABol/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.