Biała Podlaska

Śp. o. Waldemar Pogorzelski we wspomnieniach

10
kwi 2021

9 kwietnia zmarł o. Waldemar Pogorzelski, brat zakonny z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej. Miał 86 lat. Zakonnika wspominają o. Bogdan Augustyniak, Gwardian Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej oraz Michał Matwiejuk, członek służby liturgicznej przy kościele św. Antoniego.

O. Waldemar Pogorzelski od 2009 roku pełniący posługę w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej, odszedł w piątek, 9 kwietnia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

"Był człowiekiem głębokiej wiary, ale też osobą z dużym poczuciem humoru" - tak zapamiętał go m.in. o. Bogdan Augustyniak, Gwardian Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Białej Podlaskiej

POSŁUCHAJ

Wśród osób wspominających o. Waldemara jest także Michał Matwiejuk, członek służby liturgicznej przy kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej,

POSŁUCHAJ

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek, 12 kwietnia o godz. 11.00 w kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej.
ICH/Biała Podlaska

Foto: Św. Antoni – Kapucyni Biała Podlaska

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
ANNA I ZBIGNIEW DOMAŃSCY Wt. 13.04.2021 08:35:24

Ojciec Waldemar w latach 1975-78 był naszym katechetą. W owych czasach z Technikum Chemicznego całą klasą (bez wyjątków) chodziliśmy systematycznie na katechezy do kościoła Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów na ul. Krak-Przedmieście w Lublinie. Był wspaniałym nauczycielem, wychowawcą, ojcem, przyjacielem. Na zajęciach religii wszyscy słuchali z zaciekawieniem przekazań jakich potrafił właśnie Ojciec Waldemar przekazać. Forma dialogu w którą nas zachęcał była wspaniała. Był niezapomnianym i nieocenionym przyjacielem naszej rodziny do ostatniej chwili. Wielki i miłosierny, skromny i kiedy wypadało z humorem człowiek. A teraz te wszystkie dobre cechy będzie mógł przedstawić w innym miejscu. Tam u Pana Najwyższego. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie. A światło wiekuiste niechaj Mu świeci na wieki wieków Amen.