Siemiatycze

W niedzielę pielgrzymi wyruszą w drogę do Ostrożańskiej Pani

03
lip 2021

Piesze pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Ostrożanach to tradycja nierozerwalnie związana z rocznicą koronacji papieskimi koronami Cudownego Obrazu Matki Bożej. Także w tym roku w niedzielę, 4 lipca z wielu parafii pątnicy wyruszą do Ostrożan.

Wzmianki o szczególnym kulcie, jakim był darzony obraz Matki Bożej Ostrożańskiej sięgają XVII wieku. 5 lipca 1987 roku odbyła się koronacja Obrazu, od tego czasu rozszerza się kult Ostrożańskiej Pani. Rocznica koronacji celebrowana jest rok rocznie w pierwszą niedzielę lipca. Tego dnia do Sanktuarium przybywa najwięcej pielgrzymek. Liczne grupy pielgrzymów przychodzą do Ostrożan pieszo.

To wyjątkowe miejsce, gdzie bije Serce Matki, mówi ks. Piotr Wójcik - proboszcz Ostrożańskiej parafii i kustosz Sanktuarium i podkreśla, że wyjątkowość tego miejsca, to cudowny wizerunek Najświętszej Maryi Panny - Pani Ostrożańskiej, który od wieków przywołuje tutaj liczne grupy wiernych.

Pielgrzymi z Siemiatycz wyruszą w drogę do Ostrożan w niedzielę, 4 lipca o godz. 6.00 spod kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach. Na pielgrzymi szlak zaprasza Warsztat Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

W Ostrożanach pielgrzymi wezmą udział w Eucharystii celebrowanej przez bpa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka. Msza św. rozpocznie się o godz. 12.00, na ołtarzu polowym przed Sanktuarium.

ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.