Diecezja siedlecka

Warsztaty teatralne dla podopiecznych WTZ

Kościół Czw. 15.09.2022 10:45:10
15
wrz 2022

14 września w Makoszcze aktorzy Teatru Hansa Christiana Andersena w Lublinie poprowadzili warsztaty lalkarskie dla osób niepełnosprawnych. Spotkanie było okazją nie tylko do poznania warsztatu aktora-lalkarza, ale także wspólnej zabawy i integracji.

W warsztatach wzięli udział podopieczni trzech placówek WTZ. Uczestnicy zajęć warsztatowych mieli okazję zobaczyć, jak wygląda od kuchni praca aktora-lalkarza, zapoznać się z technikami animacji lalki teatralnej oraz zobaczyć jak taka lalka wygląda. Po warsztatach uczestnicy mieli czas na spotkanie z koniami, które znajdują się w Dworku Makoszka, a także czas na wspólne zabawy integracyjne, prezentację talentów oraz poczęstunek.

W wydarzeniu uczestniczyli także zaproszeni goście m.in. Grażyna Lamczyk - wójt gminy Dębowa Kłoda, Janusz Hodrejuk - starosta powiatu parczewskiego, ks. Paweł Zazuniak - dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

O wrażeniach po warsztatach, instytucjach terapii i pomocy osobom niepełnosprawnym w relacji z wydarzenia można posłuchać TUTAJ

Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Parczewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Caritas Diecezji Siedleckiej oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Parczewie.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.