Międzyrzec Podlaski

XIII Przegląd Pieśni Maryjnej w Przychodach

Kościół Wt. 10.05.2022 18:52:56
10
maj 2022

Maj to miesiąc maryjny. W minioną niedzielę, 8 maja w kaplicy św. Michała Archanioła w Przychodach odbył się Przegląd Pieśni Maryjnej. Wystąpiło 12 zespołów śpiewaczych z powiatu bialskiego i łukowskiego oraz solista Piotr Struczyk z Komarówki Podlaskiej.

Organizatorem spotkania jest GOK w Międzyrzecu z siedzibą w Wysokim i Zespół Echo z Przychód. - Staramy się to kontynuować bo kto śpiewa ten dwa razy się modli - mówi Pelagia Teresa Pawlikowska kierowniczka Zespołu Echo z Przychód. - - Podtrzymujemy tradycję. Pojawiły się nowe twarze. Ponownie reaktywujemy dziecięcy zespół ludowy Hreczka, który również się zaprezentował. Jest to takie moje szczególne dziecko, oczko w głowie – mówi Sylwia Hubica Dyrektor GOK w Międzyrzecu z siedzibą w Wysokim.

Zespół "Echo" jest najstarszym zespołem śpiewaczym w Gminie Międzyrzec Podlaski z dużymi tradycjami i osiągnięciami. Organizuje Przegląd Pieśni Maryjnej. - Miesiąc maj to miesiąc maryjny i bardzo ważnym elementem jest połączenie tego sacrum z kulturą ludową. Cieszę się bardzo, że to zespól z tej miejscowości podjął się organizacji takiego przedsięwzięcia. Jeszcze dzisiaj spotykamy rozmodlonych ludzi przy kapliczkach na nabożeństwie majowym. To co było tradycją naszych miejscowości – powiedział Radiu Podlasie Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Przegląd Pieśni Maryjnej w Przychodach poprzedziła Eucharystia.
POSŁUCHAJ


SK [MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.