Drohiczyn

Jerzy Zelnik wystąpił w Drohiczynie

Kultura Pon. 07.11.2022 12:12:43
07
lis 2022

„Dokąd idę... Cyprian Kamil Norwid....” widowisko słowno – muzyczne pod tym tytułem mogli obejrzeć mieszkańcy i goście, którzy niedzielny wieczór 6 listopada postanowili spędzić w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie. Na scenie z poezją, listami i myślami Norwida wystąpił Jerzy Zelnik, autorską interpretację dopełniła muzyka w wykonaniu pianistki Marii Skurjat-Silva, która sięgnęła m.in. po kompozycje Fryderyka Chopina.

Jak zauważył Rafał Siwek - dyrektor MGOK witając artystów i gości – za nimi rok Norwida, a trwamy w roku Polskiego Romantyzmu, są więc powody by wsłuchać się w dorobek narodowych twórców tamtej epoki.

- Chciałem pokazać wam Norwida i problemy, z jakimi zmagał się na co dzień, a które i dziś mogą być dla nas aktualne - mówił Jerzy Zelnik podkreślając, że w Drohiczynie czuje się jak w domu.

Słowa Norwida, że Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek warto przypominać każdego dnia, a szczególnie w przededniu Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W twórczość wieszcza, który patriotyzm podnosił do rangi najwyższej wartości, można było wsłuchać się w Drohiczynie na kilka dni przed naszym narodowym świętem.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.