Biała Podlaska

Koncert dla dyrektora

Kultura Sob. 20.08.2022 10:42:29
20
sie 2022

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Białej Podlaskiej wystąpili podczas koncertu Solidarni z Dyrektorem w obronie Waldemara Robaka, który kieruje placówką od 25 lat.

W parku Radziwiłłów o godz. 18.00 rozpoczął się koncert Solidarni z Dyrektorem. Zaprezentowali się uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele z bialskiej szkoły muzycznej. Podczas koncertu wykonano głównie utwory muzyki klasycznej.

Tym wydarzeniem artyści oraz zgromadzona publiczność chciała podziękować i wyrazić swą solidarność z dyrektorem Waldemarem Robakiem, który w ostatnim czasie miał przestać pełnić funkcję dyrektora Szkoły Muzycznej I i II St. w Białej Podlaskiej. Wszystko jednak wskazuje na to, że dyrektor Robak nadal będzie pełnił tą funkcję.

Waldemar Robak związany jest ze szkołą od 1986 roku. Funkcję dyrektora pełni od 1997. Był inicjatorem remontu budynku szkoły. Jest pomysłodawcą Podlaskiego Festiwalu Instrumentów Dętych. Zorganizował ponad 20 edycji. Dzięki organizacji cyklu koncertów „Muzyka u Radziwiłłów” na przestrzeni 25 lat, Szkołę Muzyczną i Miasto odwiedziło wielu znakomitych artystów. Zorganizował także niezliczoną ilość koncertów w murach szkoły oraz w przestrzeni miejskiej. Współpracował z Prezydentem Miasta Biała Podlaska oraz z bialskimi instytucjami kultury. Organizował koncerty w Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej oraz Domu Opieki Społecznej w Kozuli. Wielokrotnie włączał się wraz ze szkołą w działania charytatywne. Jako pedagog, ma ponad 30 - letnie doświadczenie. Jest osobą niezwykle wrażliwą, empatyczną i wyrozumiałą. Potrafi podejść do każdego ucznia i sprawy indywidualnie i z należytą uwagą. Prowadząc klasę saksofonu i przedmioty teoretyczne wychował wielu wspaniałych absolwentów, którzy kontynuują przygodę z muzyką na polskich i zagranicznych uczelniach i w instytucjach muzycznych, między innymi w bialskiej Szkole Muzycznej.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.