Łuków

Łuków: uczniowie IV LO promują czytelnictwo

Kultura Pt. 19.03.2021 15:10:00
19
mar 2021

Natalia Zarzycka, Małgorzata Walo, Anna Goławska oraz Mateusz Lipiński to uczniowie IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie, którzy wspólnie realizują projekt pod nazwą PEEK-A-BOOk. Ma on na celu popularyzację czytelnictwa. Ich działaniom patronują Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.

Uczniowie z IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie postanowili wziąć udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni w Teorii”. Razem przygotowali projekt edukacyjno – społeczny pod nazwą PEEK-A-BOOk. Ma on na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży. Jego realizacja rozpoczęła się już w listopadzie ubiegłego roku i potrwa do końca maja. Uczniowie IV LO: Natalia Zarzycka, Małgorzata Walo, Anna Goławska oraz Mateusz Lipiński promują czytelnictwo m.in. na Instagramie oraz Facebooku. Zamieszają tam różnorodne informacje na temat czytelnictwa, fragmenty książek, recenzje oraz cytaty na każdy dzień. Ich zadaniem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców.

Uczniowie IV LO mogą wygrać Złoty Wilk za najlepszy projekt społeczny w formacie reklama społeczna. Walczą też o certyfikat zarządzania projektami, zgodny ze standardami międzynarodowego instytutu Project Management Institute.

Aby wesprzeć Natalię, Małgorzatę, Annę i Mateusza trzeba ich obserwować i wysyłać polubienia. Można to robić, wchodząc na poniższe linki:
https://m.facebook.com/PEEK.A.B00.k/
https://instagram.com/peek_a_boo_k_?igshid=1nris67viht59
https://peekbook.wixsite.com/peekabook

Działaniom młodzieży patronuje Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.

AKup [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.