Łuków

Łuków: ważne, że potrafimy widzieć dobro

Kultura Pon. 27.06.2022 16:15:10
27
cze 2022

Na scenie amfiteatru w łukowskim parku pojawił się MEZO. Swój występ rozpoczął od zaśpiewania piosenki „Ważne”. Zadedykował ją Patrycji Sulej, dla której „Przyjazny Łuków” zorganizował II Łukowski Festyn Charytatywny.

W niedzielne popołudnie 26 czerwca w miejskim parku odbył się II Łukowski Festyn Charytatywny. Jego organizatorami byli Stowarzyszenie Przyjazny Łuków i samorząd powiatu łukowskiego. Głównym celem festynu było zebranie pieniędzy na leczenie Patrycji Sulej, 15-letniej dziewczynki z Łukowa, która w wyniku zapalenia płuc i niedotlenienia, zachorowała na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Patrycja przeszła właśnie operację bioder. Na ten cel rodzicom dziewczynki udało się zebrać 170 tys. zł. Teraz potrzebna jest jeszcze operacja kolan i kolejne 100 tys. zł. „O Patrycji dowiedzieliśmy się podczas Mszy Świętej, kiedy odbywała się dla niej zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Caritas. Postanowiliśmy więc działać i też włączyć się w niesienie pomocy” – mówi nam Bartłomiej Bryk, główny organizator niedzielnego festynu.
Podczas festynu nie brakowało okazji aby wesprzeć Patrycję i jej rodziców. Mona było wrzucać pieniądze do puszek i brać udział w licytacjach. Była też moc atrakcji, w tym m.in. pokazy tańca, pokaz iluzji i magii, symultana warcabowa, pokazy karate i kickboxingu, pokaz sprzętu strażackiego oraz pokaz chemików Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Gwiazda festynu był MEZO, czyli Jacek Leszek Mejer.AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.