Łuków

Mali ilustratorzy książek z łukowskiej Czwórki

Kultura Fri 19.02.2021 09:22:00
19
Feb 2021

Uczniowie z klasy I B ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie, biorący udział w zajęciach Koła Młodych Plastyków, wysłali swoje prace na Konkurs Plastyczny Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach „Mały ilustrator książek”. Wyróżnienia w konkursie zdobyły Karolina Murawska i Marysia Gałach.

Celem konkursu „Mały ilustrator książek” było szerzenie czytelnictwa oraz rozwój zdolności manualnych i artystycznych u dzieci. Zadaniem uczestników było zilustrowanie Elizy, jednej z postaci występujących w książce „Kalina i zaczarowana nić” autorstwa Małgorzaty Rek. W ocenie prac komisja brała pod uwagę własną inwencję twórczą, kolorystykę, ukazanie ruchu w obrazie i odwzorowanie postaci z książki.

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 200 prac w trzech kategoriach wiekowych. Uczennice „Czwórki”, Karolina Murawska i Marysia Gałach z klasy I B zdobyły wyróżnienia w kategorii 6 - 7 lat. Prace wykonały na zajęciach Koła Młodych Plastyków, pod kierunkiem opiekunki Ewy Ścioch.

Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać we foyer Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach do końca lutego. Wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 17 lutego na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce.

Informację i zdjęcia nadesłała do nas opiekunka młodych artystów, Ewa Ścioch. Dziękujemy i gratulujemy.AKup [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.