Łuków

Międzynarodowa kapela z Łukowa

Kultura Sob. 02.07.2022 12:39:40
02
lip 2022

Jest ich dziewięcioro. Pochodzą z Polski, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, a jedna z osób jest pochodzenia polsko – francuskiego. O kim mowa? O zespole Łok'ej Band, który od blisko czterech lat działa w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Łok'ej Band tworzą Anton, Nina, Iwan, Mariusz, Jacek, Bryan, Adam, Damian i Szymon. Każde z nich to inna historia. To co ich łączy, to muzyka. Założycielem zespołu jest Anton, który przyjechał do Łukowa siedem lat temu z Ukrainy. Pracował w różnych zawodach. Kiedy trafił do Łukowskiego Ośrodka Kultury, dostał za zadanie utworzenie zespołu. I udało się. Po kilku miesiącach powstał stały skład.

Łok'ej Band tworzą ludzie w rożnym wieku i z różnych stron świata. Najmłodszy jest Iwan. Ma 11 lat. Pięć lat temu jego rodzice przyjechali z Londynu. Jego mama pochodzi z Łukowa, tata jest Francuzem. Bryan wychował się w Kalifornii. Do Łukowa przyjechał z Ukrainy trzy lata temu. Zrobił to dla swojej wybranki, z którą kilka tygodni temu wziął ślub. Jacek, Mariusz, Adam, Damian i Szymon są z Łukowa. Damian i Szymon to młodzi ludzie. Jacek, Mariusz i Adam są trochę starsi, i jak sami mówią, grają całej życie. Trzy miesiące temu do zespołu dołączyła Nina z Ukrainy, która w Łukowie znalazła schronienie przed wojną.

Łok'ej Band to nie tylko zespół, jak mówi Anton. To rodzina. To ekipa, która chce z innymi dzielić się muzyka:
Łok'ej Band - zespół tworzony przez ludzi, dla których muzyka jest pasją, będzie można zobaczyć na żywo już w niedzielę 3 lipca w łukowskim parku podczas koncertu na Powitanie Lata.Dla tych, którzy wahają się czy przyjść do parku, mamy małą zachętę: https://www.facebook.com/watch/?v=1003119233732259&ref=sharing
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.