Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski: pokoleniowy koncert z okazji Dnia Matki

Kultura Pt. 27.05.2022 18:39:48
27
maj 2022

W Dniu Matki, 26 maja w sali widowiskowo-kinowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert zespołu „Przyjazne Nuty”. Gościnnie w koncercie wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny „Kropelki Rosy” z Łukowa. Wystąpiły także solistki – Marlena Stefaniak i Łucja Sadowska a wiersz o matce odczytał Dariusz Gałan - rektor Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Koncert poprowadziła Aldona Sadowska. Na zakończenie koncertu podziękowania oraz życzenia wszystkim mamom złożyli starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Dyrektor radzyńskiego Ośrodka Kultury Robert Mazurek.

Zespół "Przyjazne Nuty" powstał 1 lutego 2019 r. Tworzą go osoby z wieloletnim doświadczeniem wokalnym, wcześniej śpiewające w różnych zespołach i chórach. Do zespołu należą mieszkańcy Radzynia i okolicznych miejscowości. Kierownikiem grupy jest Bożena Karwowska. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Jarosław Stefaniak, który posiada wieloletnie doświadczenie w nauce śpiewu i prowadzeniu różnych zespołów wokalnych. Jarosław Stefaniak jest także kierownikiem muzycznym gościa koncertu - Dziecięcego Zespołu Regionalnego „Kropelki Rosy” z Łukowa, działającego pod kierunkiem znanej i cenionej choreograf Renaty Pawlikowskiej.

"Koncert dostarczył nam wiele wzruszeń i połączył pokolenia, tak jak osoba mamy łączy wszystkich ludzi" - podkreślali artyści oraz przybyli na koncert widzowie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Edyta Łukaszewska

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.