Łuków

Recytatorzy z Łukowa na Dniu Bibliotekarza w Ulanie-Majoracie

Kultura Wt. 10.05.2022 10:13:44
10
maj 2022

Teatr Poezji Łukowskiego Ośrodka Kultury, prowadzony przez Sławomira Żyłkę, wystąpił na międzypowiatowych obchodach Dnia Bibliotekarza. Wydarzenie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie.

Międzypowiatowe obchody Dnia Bibliotekarza odbyły się w niedzielne popołudnie 8 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie. Wydarzenie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie. W spotkaniu wziął udział gospodarz gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj, starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, zastępca burmistrza Łukowa Mateusz Popławski, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie Tadeusz Sławecki, dyrektor MBP w Łukowie Mariusz Chudek oraz pracownicy bibliotek obu powiatów.

Podczas spotkania wygłoszono okolicznościowe oracje z życzeniami, wskazując na znaczenie bibliotek dla naszej kultury w czasach wszechobecnej cyfryzacji i innych zagrożeń naszej doby. Spotkanie poprowadziła instruktor powiatowy Renata Zienkiewicz z MBP w Łukowie. Na wydarzenie złożyły się multimedialne prezentacje obrazujące bazę i działania placówek bibliotecznych z sąsiadujących powiatów.

Na program artystyczny spotkania złożyły się prezentacje prozy i poezji w wykonaniu recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie. Łukowski Ośrodek Kultury reprezentowali: Julia Semczuk, Natalia Polkowska, Lena Aleksandrowicz, Julia Osiak, Anna Rokicka, Mikołaj Niedziela oraz Maksymilian Zdanowski. Dyrektor GBP w Ulanie-Majoracie Jolanta Palica zaprosiła gości do obejrzenia swojej placówki. Spotkanie zakończyło się integracyjnym ogniskiem w altanie rekreacyjnej Sołectwa Ulan-Majorat.zdjęcia i informacja: ŁOKNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.