Siemiatycze

Siemiatycze: Wystawa - Obrazy o Ikonie

Kultura Wt. 05.10.2021 10:09:10
05
paź 2021

W Siemiatyckim Ośrodku Kultury w czwartek, 7 października odbędzie się wernisaż wystawy „Obrazy w Ikonie” autorstwa Pawła Wyborskiego. Autor prac mówi o nich: Obrazy o ikonie to złożony i wieloletni już projekt, którego istotą jest przyglądanie się różnym – bardziej i mniej dostrzegalnym – fragmentom rzeczywistości ikony. Jest to próba syntezy mojej dotychczasowej praktyki malarskiej, od wielu lat skierowanej ku estetyce ikony. Centralnym zagadnieniem obrazów o ikonie pozostaje odwołanie do bogactwa motywów, kształtów i materii, które określają ikonę.

Paweł Wyborski (ur. 1975 w Starogardzie Gdańskim), malarz i socjolog kultury. Autor ponad pięćdziesięciu wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (w Stanach Zjednoczonych, Holandii i Belgii). Brał udział w ponad dwudziestu wystawach zbiorowych (w Danii, Belgii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Hiszpanii, Kazachstanie i Polsce). Wielokrotny laureat stypendium kulturalnego Miasta Gdańska oraz stypendium kulturalnego Prezydenta Starogardu Gdańskiego. W 2020 roku finalista konkursowej wystawy „Beyond the Frame” w londyńskiej Orleans House Gallery. W tym samym roku zaproszony do międzynarodowego projektu „Nowa Ikona”, realizowanego przez warszawską Galerię Bohema przy wsparciu MKiDN. Od 2021 roku uczestnik projektu Międzynarodowe Warsztaty Ikonopisów w Nowicy. Laureat nagród za działalność artystyczną. Mieszka w Gdańsku.

Wernisaż wystawy „Obrazy w Ikonie” odbędzie się w Siemiatyckim Ośrodku Kultury (Siemiatycze, ul. Zaszkolna 1) w czwartek, 7 października o godz. 17.00. Wystawa będzie trwała do 20 listopada.


Źródło: SOK
ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.