Biała Podlaska

Sławatycze: Biesiadowali nad Bugiem

Kultura Sob. 28.08.2021 23:56:22
28
sie 2021

Występy solistów, kapel ludowych i zespołów folkowych, degustacja regionalnych potraw przygotowanych prze Koła Gospodyń Wiejskich z ternu gminy oraz kiermasz wyrobów rękodzielniczych, wspólnie śpiewanie i ognisko - to wszystko działo się 28 sierpnia podczas 33. Międzynarodowej Biesiady Nadbużańskiej w Sławatyczach.

W sobotę, 28 sierpnia mieszkańcy i goście mieli okazję spróbować potraw przygotowanych przez panie z pięciu Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Sławatycze oraz nabyć pamiątki wykonane przez twórców ludowych, którzy prezentowali się na kiermaszu.

Na scenie w tym roku zaprezentowali się soliści: Barbara Dejczman, Izabela Jaszczuk, Weronika Michalczuk, Elżbieta Gruszkowska, Janusz Pruniewicz, zespół Nadbużańskie Słowiki z GOK Sławatycze, Kapela Chodów Kalina z GOK Gminy Siedlce, Kapela Podwórkowa STAH, Kapela Klawa Ferajna oraz Zespół Mołodyczki z Szacka na Ukrainie.
Na zakończenie przygotowano integracyjny koncert połączonych zespołów i solistów.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy, Starosta Bialski, Gminny Ośrodek Kultury.  Współorganizatorzy: Zespół Szkół, Gminna Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Sławatycze.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook