Garwolin

Teatralny Saturator w Garwolinie

Kultura Czw. 09.09.2021 08:18:25
09
wrz 2021

To kolejny festiwal na kulturalnej mapie Mazowsza. Między 10 a 12 września Mazowiecki Instytut Kultury, Miasto Garwolin i Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają wszystkich miłośników teatralnych wrażeń do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym.

Festiwal Teatralny Saturator jest projektem mającym udowodnić, że można stworzyć ognisko działań teatralnych również tam, gdzie teatru repertuarowego nie ma. Zadaniem festiwalu jest upowszechnianie kultury teatralnej, a także edukacja teatralna, stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń twórców teatralnych oraz propagowanie stylu życia opartego na aktywnym uczestnictwie w kulturze.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 10-12 września. Podczas tego jednego weekendu będzie można obejrzeć wybitne spektakle, które zaprezentują lokalni artyści, zespoły z Polski i zagraniczni goście.

W programie festiwalu znalazły się spektakle bawiące do łez i wywołujące łzy wzruszenia, przedstawienia dla dorosłych, ale także dla młodszej publiczności. Większość z nich będzie można zobaczyć w plenerze – na parkingu i w parku przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. Kilka spektakli zostanie zaprezentowanych w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

3. edycję Festiwalu Saturator Teatralny otworzy w piątkowy wieczór barwna parada, która przejdzie ulicami miasta. Po części oficjalnej na deskach garwolińskiego domu kultury wystąpi Teatr Młodych Twórców „Maska” z Sochaczewa oraz dobrze znany lokalnej publiczności Teatr Rękawiczka...

O artystycznym wydarzeniu, w rozmowie z Waldemarem Jaroniem opowiada burmistrz Garwolina Marzena Świeczak. POSŁUCHAJ


WJ/Garwolin [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook