Radzyń Podlaski

Wpół do szczęścia, kwadrans do miłości

Kultura Pon. 06.06.2022 18:34:41
06
cze 2022

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, we współpracy z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury, zaprosiło na wieczór promocyjny tomiku poezji Artura Ślusarczyka pt. „Wpół do szczęścia, kwadrans do miłości”. Wydarzenie zostało zorganizowane 3 czerwca w ramach 14. edycji „Radzyńskich Wędrówek Literackich”.

Przybyłych na wieczorek powitał dyrektor ROK, Robert Mazurek. Następnie Rektor Radzyńskiego UTW – Dariusz Gałan, przedstawił własną interpretację wiersza „Wpół do szczęścia”. Spotkanie, w formie rozmowy poprowadziła Renata Sieromska, która przedstawiła autora oraz jego drogę do przygody z poezją. Artur Ślusarczyk opowiedział o swoich emocjach związanych z publikacją poszczególnych wierszy oraz o przyjęciu ich przez czytelników. W tej części spotkania publiczność wysłuchała też piosenki „Wymyśliłam cię” w wykonaniu Marioli Król.

Głównym motywem tomiku Artura Ślusarczyka jest miłość. Jej przeróżne oblicza i odcienie, od szczęśliwej nadającej sens istnieniu po tragiczną pchającą ku urwiskom ludzkiej wytrwałości. Renata Sieromska dopytywała o jej interpretacje w sferze duchowej jak też intymnej. Autor przedstawił swoją wizję życia bez poezji, które byłoby „ciche i duszone w zarodku”, nie licząc fragmentów, gdzie potrzebował przerwy od pisania. Dopełnieniem rozmowy była interpretacja wiersza „W krainie czarów”, której podjął się Kazimierz Szynkaruk.

– Pierwszym krytykiem wierszy jest moja partnerka, która również pomaga mi w ich publikacji na portalach poetyckich – mówił Artur Ślusarczyk. Zdradził też, że w swoim dorobku ma już ponad 600 utworów, które pisze słuchając muzyki. Wielką gratką dla uczestników potkania okazała się możliwość wysłuchania autorskiej interpretacji dwóch wierszy z tomiku „Wpół do szczęścia, kwadrans do miłości”. Wieczór zakończyła piosenka „Tylko mnie poproś do tańca” wykonana przez Wiolettę Paszkowską, do której zatańczyli Anna i Marek Łobaczowie.

Artur Ślusarczyk już w szkole podstawowej wykazywał zapał do tworzenia poezji. Jako absolwent liceum ekonomicznego brał udział w konkursach poetyckich, w których został doceniony wyróżnieniami. Swoją poezję zaczął publikować w gazetce szkolnej, w której z czasem został redaktorem naczelnym. Po ukończeniu liceum zawiesił swoją przygodę z poezją, aby w 2016 r. powrócić do pisania bogatszy o doświadczenia i ukierunkowany przez grono poetów poznanych na portalach poetyckich takich jak poeto.pl i wiersze.kobieto.pl. Jego poezja zaczęła nabierać nowego wymiaru nie tracąc przy tym szczerości.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.