Sokołów Podlaski

ZPiT „Sokołowianie” znowu na scenie

Kultura Czw. 30.09.2021 14:13:33
30
wrz 2021

Po długiej, przymusowej przerwie ZPiT „Sokołowianie” powrócił na scenę z charakterystyczną dla siebie energią. Podczas wtorkowego (28 września) koncertu zaprezentowały się wszystkie grupy tancerzy, które w premierowym programie tanecznym, przygotowanym w trakcie wakacyjnych warsztatów w Olsztynie i Krasnobrodzie, pożegnali kolegów, rozpoczynających nowy etap w swoim życiu – studia.

Każdy kto zna „Sokołowian” doskonale wie, że jego członkowie są ze sobą bardzo zżyci i stanowią, wielką, taneczną rodzinę, dlatego nawet ci, których życiowe drogi nagle wyprowadzą poza granice Sokołowa, z Zespołu nie odchodzą, jedynie wstępują do honorowej grupy „Old Boyów”.

Z powodu pandemii, rok temu, podobny koncert nie mógł się odbyć dlatego wczoraj symbolicznie pożegnani zostali również ubiegłoroczni maturzyści. Do najstarszej grupy dołączyli: Karolina Kaliska, Wiktoria Woźniak, Zuzanna Steć, Jakub Maksymiak, Michał Bieliński, Patryk Częścik, Karol Ruciński oraz Bartek Gdula, Rafał Pawelec, Karolina Iwańska, Hubert Ostaszewski i Marcin Błoński. Wielu z nich kontynuuje swoją codzienną przygodę z tańcem, często ta pasja rozkwita podczas współpracy z innymi zespołami ludowymi. Z dumą informujemy, że nasi sokołowscy wychowankowie, kilka dni temu wystąpili na deskach amfiteatru w Białej Podlaskiej.

Jednak Zespołu nie stanowią jedynie tancerze, musimy pamiętać również o osobach, które odpowiadają za ich przygotowanie są to: Anna Maliszewska – śpiew, Mateusz Soszko – choreografia, Iwona Kopiwoda – kierownik artystyczny oraz choreograf. Nie sposób pominąć również kapelę, która niemalże każdy koncert uświetnia swoją muzyką graną na żywo pod czujnym okiem i wrażliwym uchem kierownika, Kazimierza Soszki.Inf. pras.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.