Nowa płyta Gary'ego Barlow'a w Radiu Podlasie

Na antenie radia Pon. 28.12.2020 14:49:00
28
gru 2020

W ostatnim tygodniu tego roku Radio Podlasie prezentuje nową płytę Gary'ego Barlow'a „Music Played By Humans”.

Na krążku pojawia się zestaw znakomitych gości: Michael Bublé, James Corden, Alesha Dixon, Barry Manilow, Chilly Gonzales, Beverley Knight i wielu innych.

Gary Barlow prezentuje pierwszy po siedmioletniej przerwie solowy album i to hołd dla dzieciństwa Gary’ego, a szczególnie muzyki na orkiestrę i big band, która od zawsze pobudzała wyobraźnię muzyka. „Music Played By Humans” zostało nagrane z 80-osobową orkiestrą.

– Moją ambicją na początku nagrań tego albumu było stworzenie czegoś pełnego światło, święta muzyki oraz wspaniałych muzyków z Wielkiej Brytanii i reszty świata. Część nagraliśmy z orkiestrą, część z kwartetami, latynoskim zespołem, a część ma sekcję jazzową i big bandową. To dźwięki naprawdę grane przez ludzi, stąd tytuł całego albumu – tłumaczy Gary Barlow.

Gary zgromadził grupę muzyków i współpracowników, z których część z pewnością będzie miłą niespodzianką dla publiczności.

– Po raz pierwszy w karierze miałem okazję pracować z takim kalibrem muzyków nad swoimi piosenkami. Każdy z nich jest osobną jakością. „Elita” rozpoczęła się jako duet z Michaelem, który zasugerował, by z duetu zrobić trio i zaprosić Sebastiána. To dało piosence zupełnie nową dynamikę.

„The Kind Of Friend I Need” z Cordenem było niezwykle zabawnym przeżyciem – to ciepła, pełna dobrego humoru, zabawna piosenka, która celebruje brytyjski humor – w północny sposób! – mówi Barlow.

W utworze „Eleven” Gary połączył siły z francusko-libańskim jazzowym trębaczem i kompozytorem Ibrahimem Maaloufem.
Avishai Cohen, uznany jazzowy muzyk, którego Barlow od dawna jest fanem, pojawia się w „Before We Get Too Old”.

Nagrodzony Grammy Chilly Gonzales udziela się w „On What A Day”.
Brytyjska wokalistka Beverly Knight użyczyła swojego niesamowitego głosu w „Enough and Enough”. W „What’s Leaving All About” Alesha Dixon w duecie z Garym śpiewa o rozpadzie relacji. Wieloletni przyjaciel i legendarny artysta Barry Manilow gra na pianinie na „You Make The Sun Shine”

– Gdy patrzę wstecz, nie zdawałem sobie sprawy, jakie olbrzymie znaczenie będzie miało to, że nagrywaliśmy w tak dużym składzie, biorąc pod uwagę, że teraz orkiestry nie mogą siedzieć w jednym pomieszczeniu razem. Zakończyliśmy sesje dwa tygodnie przed lockdownem i gdy teraz słucham tego materiału, mam masę dobrych wspomnień. Mamy w Londynie doskonałych muzyków… a oni są na mojej płycie. Jestem bardzo szczęśliwy – podsumowuje Barlow.

Universal Music Polska
AKa [MSz]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kaszczyc

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook