Nowa płyta Rea Garvey'a „Hy Brasil” na antenie Radia Podlasie

Na antenie radia Wt. 05.01.2021 13:28:00
05
sty 2021

Rea Garvey zaprezentował pod koniec minionego roku album zatytułowany „Hy Brasil”. Płytę prezentuje w tym tygodniu Radio Podlasie.

Dla tego niezwykle aktywnego artysty ograniczenia spowodowane przez COVID-19 początkowo wydawały się czystą torturą. Ale jak mówi Rea "Muzyka w swoim najlepszym wydaniu funkcjonuje jak niewidzialna wyspa. Wyspa, na której możesz tańczyć, świętować, komunikować się bez ograniczeń. To wszystkie te rzeczy, których ludzie desperacko potrzebują, ale których z powodu światowej pandemii nie mogą doświadczyć ani na prawdziwych wyspach, ani w żadnym innym miejscu." - tak wokalista wyjaśnia inspiracje tytułu płyty.

Pomysłów na nowe piosenki było mnóstwo Piąty album wokalisty opowiada o nieubłaganej mocy tęsknoty, wolności, wspólnoty i szalonych chwil szczęścia.

Muzyczna energia zawarta w 14 piosenkach na „Hy Brasil” tworzy pełen pasji album – jedno z najbardziej różnorodnych dokonań Rea Garveya.

– Czułem się, jakbym siedział na torze wyścigowym w samochodzie Formuły 1, po miesiącach intensywnego treningu, tylko czekając na sygnał startu – wspomina Rea Garvey. – A potem nagle ktoś zapukał w przednią szybę i powiedział: przepraszam, przecież nie wolno Ci prowadzić!

Pomysłów na nowe piosenki było mnóstwo. Ale przez chwilę artysta borykał się z nieznanym mu wcześniej uczuciem paraliżu twórczego. – Poza tym nie miałem najmniejszej ochoty na nagrywanie albumu o koronawirusie – mówi. Aby tworzyć pozytywnie naładowaną muzykę, najpierw musiał znaleźć drogę do nowych źródeł motywacji.

Punktem zwrotnym okazał się utwór „Talk To Your Body”. Rea wyprodukował piosenkę razem ze szwedzko-austriackim duetem DECCO (Dua Lipa, John Legend, Kelly Clarkson) oraz Tobiasem Topikiem, znanym m.in. z „Perfect” ft. Ally Brooke, „Breaking Me” ft. A7S i „Home” ft. Nico Santos. Hymn o miłości, wolności i mocy wspaniałych chwil spowodował, że artysta nabrał impulsu do tworzenia nowego materiału.


AK/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kaszczyc

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook