Płyta Palomy Faith „Infinite Things” w Radio Podlasie

Na antenie radia Wt. 17.11.2020 12:01:00
17
lis 2020

W tym tygodniu na antenie Radia Podlasie prezentowana jest nowa płyta Palomy Faith „Infinite Things”.

Paloma Faith to bez wątpienia jedno z najbardziej znanych nazwisk w brytyjskim przemyśle muzycznym. Przez lata wypracowała sobie status prawdziwej ikony. Nowy longplay Palomy to następca świetnie przyjętej, eksperymentalnej płyty „The Architect” sprzed 3 lat.

Podczas tworzenia piątego albumu wokalistka działała z wąskim gronem producentów i muzyków z którymi współpracuje od wielu lat.

W czasie pandemii Covid-19 Paloma spędzała czas na tworzeniu, uczeniu się produkcji muzycznej oraz na rozmyślaniach na temat świata i jego problemów. Ten okres był dla niej wyjątkowo owocny.

Zrozumiała, że przez większość swojej kariery czuła się jak zwierzę na wybiegu. Teraz może wreszcie skupić się na tym co naprawdę ma dla niej znaczenie. Paloma wyszła z kwarantanny z nowym spojrzeniem na świat i pomysłem na siebie.

Paloma Faith zdecydowała się śmiało przearanżować utwory, które pierwotnie miały trafić na krążek bo właśnie dzięki pandemii zmieniła podejście do tworzenia muzyki i tego jak ma ona brzmieć na jej piątym longplayu. Jej nowy album to mieszanka wielu stylów muzycznych – funky pop i dużo wpływów z lat 80- tych.

"Ten album to coś więcej niż kolejny krążek o kłopotach związkowych. To rozważania nad tym co straciliśmy. To album o ponownym odnalezieniu namiętności w długotrwałej relacji. To tryskający pewnością siebie album kobiety, która jest w tej grze już dwie dekady" - mówi Paloma i dodaje: - Nie obchodzą mnie oczekiwania jakie stawia społeczeństwo, że dobre życie to tylko to szczęśliwe. Nie sądzę, żeby to było prawdziwe. Tu chodzi o wzloty i upadki, bo bez przeżycia jednych nie można dostrzec czym są te drugie" - wyjaśnia wokalistka.

Przypomnijmy, że poprzedni krążek „The Architect” okazał się być ogromnym sukcesem komercyjnym – płyta dotarła m.in. do szczytu zestawienia najlepiej sprzedających się krążków w Wielkiej Brytanii. Ponadto album był jednym z najlepiej sprzedających się albumów 2017 i 2018 w na Wyspach Brytyjskich oraz sprawił, że Paloma została drugą artystką w historii, której pierwsze cztery albumy zostały certyfikowane platyną w UK.

AK/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.