„Pół płyty” Adama Nowaka i Akustyk Amigos na antenie Radia Podlasie

Na antenie radia Wt. 03.11.2020 15:08:00
03
lis 2020

Najnowsze wydawnictwo wokalisty legendarnej grupy Raz, Dwa, Trzy - Adama Nowaka i Akustyk Amigos „Pół płyty” to efekt współpracy Adama Nowaka z Karimem Martusewiczem oraz Jarosławem Trelińskim, Pawłem Dobrowolskim, Tomaszem Nowakiem, Mariuszem Mielczarkiem i Eldisem la Rosa.

Album promował singiel „Cokolwiek ujęte”, do którego powstał wyjątkowy teledysk, który można obejrzeć tutaj:


To właśnie tekst do utworu „Cokolwiek ujęte”, doczekał się wyjątkowej recenzji autorstwa wybitnego Profesora Jerzego Bralczyka.


Adam Nowak, gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy, laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków – m.in. w kategoriach „album roku”, „piosenka roku” i „autor roku”. W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości.

Na płycie znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów – Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Herberta.

Adam Nowak mówi o nowej płycie: „W czasie obostrzeń związanych z pandemią nagrany został (wraz z zaproszonymi gośćmi) materiał muzyczny zatytułowany Pół płyty zawierającej siedem utworów.

Nagrywanie śladów muzycznych odbywało się zazwyczaj w domach i w studio Karima Martusewicza – dobrego ducha całego przedsięwzięcia.”

Materiał na płytę powstawał około 5. lat i prawie wszystkie teksty napisał Adam Nowak. Album jest osobistą odpowiedzią artysty na otaczającą i zmieniającą się rzeczywistość. "To opowieść ujęta bardzo metaforycznie" - lider Raz Dwa Trzy.

W trakcie realizacji albumu Adamowi Nowakowi udało się nawet namówić swojego syna do napisania jednego utworu. Piosenka powstała z mojej inspiracji, z takiej sugestii, żeby Janek spróbował opisać pierwsze swoje wspomnienie, jak najdalej sięgnie w głąb siebie - zdradził wokalista.

Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo.

Koncerty zespołu Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.

AK/DW

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.